Izrael

Izrael

 

 

Izrael –Biblijna Ziemia Obiecana, obecnie jest nowoczesnym, rozwijającym się i pełnym życia państwem. W ciągu długich lat Izrael był areną nadzwyczajnych wydarzeń w historii człowieczeństwa. I – w końcu – ziemię tę oddano narodowi izraelskiemu, który powrócił tu z wielowiekowego wygnania.
Gdy przyjeżdżasz do Izraela po raz pierwszy, masz wrażenie i poczucie spotkania z czymś dobrze znajomym, ponieważ tak wiele napisów na znakach drogowych – Jerozolima, Jezioro Galilejskie, Nazaret – znamy od dzieciństwa. Poczujesz tu, niemożliwe do przekazania, podniecenie przy spotkaniu z historią, gdy przejdziesz się po miejscach, gdzie zostawili swoje ślady: Abraham 4000 lat temu, Król Dawid – 3000, Chrystus – 2000, a Krzyżacy – 1000 lat temu.

Izrael ciągnie się wąskim pasem wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Jest to niewielkie państwo, ale przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Izrael jest jedynym państwem, którego historia została opisana w Biblii, w którym narodził się i wstąpił do nieba Jezus Chrystus i w którym przyszedł na świat prorok Mahomet. Państwo pełne jest świątyń trzech wyznań –chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Tysiące pielgrzymów z całego świata zdążają do tych świątyń.
Izrael proponuje turystom wiele historycznych zabytków, niepowtarzalny koloryt wschodniego życia, łagodny klimat, zmęczenie pustyni i odpoczynek w pełnych zieleni oazach, a także wspaniałą możliwość wypoczynku na plaży.

Wielowymiarowy i wielonarodowy Izrael prezentuje się turystom z różnych stron. Jest to państwo, które nie przestaje zadziwiać. Każdy znajduje tutaj to, czego szuka: chcący wypocząć będą mieć możliwość odprężyć się na plaży i opanować sztukę nurkowania, chcący się wyleczyć z pewnością skorzystają z uzdrawiających właściwości Morza Martwego, chcący „dotknąć” historii i „przybliżyć się” do Boga – znajdą odpowiedzi na wiele pytań.

Historia Izraela

Historia Izraela

Klimat w Izraelu

Klimat w Izraelu

Geografia Izraela

Geografia Izraela
Share This