Muzea Ejlatu

Muzeum Kultury Beduińskiej – Centrum im. Joe Alona (Joe Alon Center – The Bedouin Culture Museum)

Znajdujące się nieopodal kibucu Lahav centrum kultury beduińskiej to bogaty zbiór przedmiotów kultury, broni, odzieży oraz przedmiotów użytkowych Beduinów. Obok muzeum znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok okolicy. Zwiedzaniu towarzyszy odtwarzany zapis opowieści oraz muzyka narodowa. Jest także kawiarnia, w której można wypić kawę i przegryźć narodowe słodycze.

Adres: niedaleko kibucu Lahav

Godziny otwarcia:

Niedziela – czwartek: 8.30 – 17.00

Piątek: 8.30 – 14.00

Sobota : nieczynne


Muzeum Izraelskich Sił Powietrznych (Israeli Air Force Museum)

Muzeum Sił Powietrznych to ogromna kolekcja samolotów i śmigłowców, które znajdowały się na wyposarzeniu Izraelskich Sił Powietrznych, uzupełniona o egzemplarze izraelskich samolotów pasażerskich. Ekspozycję dopełniają także audiowizualne przekazy dotyczące izraelskich sił powietrznych. Muzeum obejmuje wystawy „Korzenie Sił Powietrznych”, „1948 – zgoda na start”, „Dowódcy sił powietrznych” czy „Przetrwanie”, które opowiadają o różnych etapach historii. Na centralnym placu muzeum znajduje się ponad 20 samolotów i środków obrony przeciwlotniczej.

Adres: baza wojskowa Hatzerim, Beer Szewa

Godziny otwarcia:

Niedziela – czwartek: 8.00 – 16.00


 Muzeum Negewa (The Negev Museum of Art)

Muzeum Negewa znajduje się w historycznym „domu gubernatora” wybudowanym w 1906 roku. W budynku zachowane zostały struktura kamiennego muru i podział na pomieszczenia. Obecnie w muzeum działają cztery sale wystawowe w których odbywają się czasowe wystawy dzieł sztuki.

Adres: Ha’Atsmaut st. 60, Beer Szewa

Godziny otwarcia:

Poniedziałe, wtorek, czwartek: 10.00 – 16.00

Środa: 12.00 – 19.00

Piątek, sobota: 10.00 – 14.00

Niedziela: nieczynne


Podwodne muzeum – obserwatorium w parku wodnym

(The Eilat Underwater Observatory Marine Park)

W Ejlacie na brzegu morza w unikalnym podwodnym muzeum można zobaczy setki gatunków ryb i przepiękne rafy koralowe. Za dodatkową opłatą można też odbyć niezwykłą podróż łodzią podwodną lub na statku z przezroczystym dnem.

Adres: Ejlat

Godziny otwarcia:

Codziennie: 8.30 – 16.00


Muzeum Kibuc Jad Mordechaj

(From Holocaust to Revival Museum in Kibbutz Yad Mordechai)

Kibuc Jad Mordechaj, nazwany tak na cześć przywódcy powstania w Getcie Warszawskim, Mordechaja Anielewicza, jest pionierem w oswajaniu pustyni. Po proklamowaniu powstania państwa Izrael kibuc uległ napaści wojsk egipskich. Ekspozycja pod gołym niebem przedstawia heroiczne walki obrońców przeciwstawiających się całej armii. Nieopodal otwarto pasiekę i sklep sprzedający produkty pszczelarskie.

Adres: kibuc Jad Mordechaj (Kibbutz Yad Mordechai)

Godziny otwarcia:

Niedziela – czwartek: 10.00 – 16.00

Piątek: 10.00 – 14.00

Sobota: 10.00 – 16.00

Święta: 10.00 – 14.00


Muzeum Sztuki Aszdod – MonArt Centrum

(Ashdod Museum of Art – MonArt Centre)

Muzeum sztuki w Aszdod znajduje się w centrum miasta, niedaleko zarządu miasta i głównego dworca autobusowego, z widokiem na marinę w Aszdod. W muzeum wystawiane są wytwory światowej i izraelskiej sztuki współczesnej. Muzeum wyróżnia się niezwykłym budynkiem i jego wewnętrznym designem, co wzmacnia jeszcze niezwykłe doznania jakich dostarcza muzeum i zapewnia zwiedzającym zadziwiający widok. W muzeum jest 12 galerii, dwie sale i budowla w kształcie piramidy, w której odbywają się imprezy kulturalne. Dział edukacyjny muzeum proponuje zwiedzającym wycieczki i wiele innych rodzajów działalności. Muzeum zostało otwarte w 2003 roku i jest częścią Centrum sztuki MonArt.

Adres: Derech Eretz st. 8, Aszdod

Godziny otwarcia:

Niedziela, wtorek, środa, czwartek: 9.00 – 16.00

Poniedziałek: 9.00 – 20.00

Piątek, sobota: 10.30 – 13.30

Święta: nieczynne


Otwarte muzeum Omer (Omer Open Museum)

Park przemysłowy Omer został założony przez Stefa Wertheimera i otwarty w roku 1995. Jednym z głównych zadań przy budowie parku było stworzenie przyjaznej atmosfery dla pracowników. Muzeum pod otwartym niebem zaciera granice między światem sztuki i życia codziennego. Jego usytuowanie w parku przemysłowym pozwala zwiedzającym przebywać w dwóch światach: producenta i użytkownika. W muzeum znajdują się dwie sale dla czasowych ekspozycji sztuki izraelskiej. W obrębie parku Omer znajduje się także park rzeźb.

Adres: Omer Industrial Park, Omer

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – czwartek: 9.00 – 16.00
piątek, niedziela: nieczynne

Sobota: otwarte w pierwszą sobotę miesiąca 10.00 – 15.00, w pozostałe soboty nieczynne


Share This