Duchowa podróż do Izraela nie jest zwyczajną wycieczką, lecz niecodziennym wydarzeniem i wyjątkowym wysiłkiem. Chrześcijanie chcą zwiedzić miejsce, w którym narodziła się wielka światowa religia, przejść drogą, po której szedł Jezus Chrystus, a także dotknąć relikwii. Każdy, kto czytał o życiu i dziełach Jezusa i próbował wprowadzić w życie słowa jego nauki, pragnie na własne oczy zobaczyć te miejsca, krajobrazy i pejzaże, które widział On, sam Jezus. Miejsca, które na pewno inspirowały go do tego, aby w każdych okolicznościach dawać świadectwo o życiu wiecznym i Bożej miłości.
Zwiedzić Betlejem – miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa, być w Nazarecie – miejscu Jego dzieciństwa i młodości, usłyszeć szum wód jeziora Galilejskiego, gdzie On wraz z Piotrem łowił ryby, poczuć ciepło pustyni, gdzie spotkał się z Janem Chrzcicielem… To wszystko pozwoli zbliżyć się do misterium życia Jezusa i duchowej siły Jego słów, które zmieniły, i nadal zmieniają, losy milionów ludzi.
Poznanie Ziemi Świętej i życia Jezusa Chrystusa byłoby niepełne bez pobytu w Jerozolimie – mieście trzech wiar, uważanego za centrum świata. Tutaj, do Ściany Płaczu, codziennie przychodzą tysiące żydów. Dla chrześcijan Jerozolima jest ważna jako miejsce, w którym znajduje się Bazylika Grobu Pańskiego. Bazylika, która chroni tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Pielgrzymi przyjeżdżają tutaj ze wszystkich zakątków świata, żeby wejść do bazyliki i upewnić się, że grób naprawdę jest pusty, a śmierć nie może utrzymać w swojej mocy tego, kto wierzy w życie wieczne.
Nawet człowiek niewierzący, który żyje w poszukiwaniu siebie, w poszukiwaniu sensu swojego życia albo po prostu pragnie poznać historię i kulturę Ziemi Świętej przez pryzmat chrześcijaństwa, znajdzie tu coś dla siebie.
Firma Stepnet zaproponuje Ci rozsądną, dokładnie opracowaną i sprawdzoną marszrutę w celu zwiedzenia Izraela samodzielnie lub w ramach częściowo zorganizowanej wycieczki.
Nasza firma pomoże Ci zamówić hotel, uzgodni Twój przyjazd z przewodnikami i zadba o to, żeby pobyt w Izraelu został w Twojej pamięci na długo.

Print This Post Print This Post
Share This