Zabytki Izraela

 

Izrael – jedno z najbardziej „cudownych” państw na Ziemi. I nie tylko dlatego, że właśnie tutaj, w Izraelu, wydarzyło się większość cudów, opisanych w Biblii. Dzisiaj mają tu miejsce rzeczy nie mniej niezwykłe, niż w dawnej przeszłości. Za przykład takich cudów można uznać to, co uczynili żydowscy repatrianci z Ziemią Obiecaną w ciągu ostatnich lat. Dzisiaj te osiągnięcia zaskakują nie mniej, niż kiedyś zaskakiwało chodzenie Chrystusa po wodzie. W ciągu ostatniego pół wieku Żydzi uczynili ten swój kawałek ziemi najbardziej postępowym państwem Bliskiego Wschodu, z aktywnie rozwijającymi się miastami, dobrymi drogami i sztucznymi lasami.
Przy tym Biblijna starożytność nigdzie się nie zagubiła. Młode państwo żydowskie nie zaczęło rujnować historycznego krajobrazu, lecz na odwrót – próbowało organicznie dopasować się do niego. Dlatego po Izraelu łatwo podróżować bez map i nawigacji GPS – wszystko to może zastąpić Biblia. Dziesiątki miejsc, takich jak Nazaret i Samaria (nie wspominając nawet o Jerozolimie) znajdują się dokładnie tam, gdzie podczas tworzenia Nowego Testamentu.
Wycieczka do Izraela – to nie tylko przyjemny i miły wypoczynek, wody uzdrawiające, ładne krajobrazy i sympatyczni ludzie. Wycieczka do Izraela jest czymś znacznie więcej, niż podróżą turystyczną. To najbardziej niezwykłe doznanie w życiu. Dzisiaj można bardzo łatwo i tanio kupić wycieczkę do Izraela, co powoduje, że twoje marzenia stają się jeszcze bardziej realne i dostępne.
Pielgrzymi, turyści i miłośnicy przygód z całego świata podążają do Izraela, żeby zobaczyć ten piękny kraj, oddychać jego powietrzem, dotykać ziemi i po prostu tam być. Atmosfera Izraela jest przesycona harmonią i duchowością. Izrael – kraina historycznych pomników i arena światowych wydarzeń.

Izrael Północny

Izrael Południowy

Izrael Środkowy

Obszar Jerozolimy i Morza Martwego

Izrael Północny
Izrael Południowy
Izrael Środkowy
Obszar Jerozolimy i Morza Martwego
Share This