Ejlat

 

W 1953 roku Ejlat otrzymał prawa miejskie. Został tu wybudowany współczesny port, specjalna przystań, przyjmująca duże tankowce, transportujące ropę naftową. Wybudowane zostało lotnisko, rozwija się przemysł. Dzisiaj liczba ludności w Ejlacie wynosi 60 tyś. osób. Ejlat pojawia się przed wzrokiem turystów nieoczekiwanie i prawie bez ostrzeżenia. Przed chwilą jechałeś po wzgórzach południowego Negewu i wśród skał pustyni Arawa, wśród gór i piasku w czerwonych, szarych, żółtych i białych odcieniach, a za chwilę – znajdziesz się nad Morzem Czerwonym, u wybrzeży zatoki Ejlackiej.
Właśnie tutaj przypłynęła na swoich okrętach Królowa Saby z historyczną wizytą do Króla Salomona, a dzisiaj to miejsce przyciąga miłośników gorącego słońca, wielbicieli nurkowania i aktywnego życia nocnego.
Znaczenie Ejlatu w znaczącym stopniu wynika z położenia na wybrzeżu Zatoki Ejlackiej (Akkabskiej), która jest wschodnią częścią Morza Czerwonego. Temperatura wody nigdy nie spada poniżej 22 stopni, a to pozwala na tworzenie się i istnienie koralowców. W większości mórz tropikalnych rafy koralowe położone są znacznie dalej od brzegu i są mniej różnorodne, niż rafy koralowe Zatoki Ejlackiej. Ciepła przezroczysta woda i bliskie położenie koralowców sprawiają, że ten piękny, fantastyczny świat można obserwować bez specjalnych przyrządów. W 1966 roku wybrzeże Ejlackie zostało ustanowione rezerwatem przyrody, a Ejlat stał się kurortem wypoczynkowym.

Muzea Ejlatu

Muzea-i-wystawy smZebraliśmy dla Was w jeden spis najlepsze muzea południowego Izraela i Ejlatu. Mapa pomoże Państwu odpowiednio zaplanować trasę wycieczki, a informacja o godzinach otwarcia ekspozycji – zaplanować czas.

read more

Obserwatorium podwodne

ObservatoryObserwatorium podwodne w Ejlacie jest główną atrakcją miasta.To miejsce interesujące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci….

read more

Ejlat

eilat smW 1953 roku Ejlat otrzymał prawa miejskie. Został tu wybudowany współczesny port, specjalna przystań, przyjmująca duże tankowce, transportujące ropę naftową…

read more

Tel Beer Szewa

tel beer sheva smW miejscu połączenia rzek Beer Szewa i Chewron archeolodzy odnaleźli pozostałości starożytnego ufortyfikowanego miasta, osadnictwo którego mogło rozpocząć….

read more
Share This