Obserwatorium podwodne

Obserwatorium podwodne w Ejlacie jest główną atrakcją miasta.
To miejsce interesujące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pośrodku konstrukcji znajdują się schody kręcone, po których można wejść do obserwatorium, z którego można podziwiać zatokę z jachtami i kutrami, hotele północnego brzegu zatoki, jordańskie miasto Akabę, Arabię Saudyjską, drewniane domki hotelu „Orchidea”… Można też bardzo dokładnie zwiedzić teren samego obserwatorium podwodnego.
Jeśli zejdziesz po schodach na sam dół, to znajdziesz się około 8 metrów pod wodą. Pomiędzy Tobą i światem podwodnym zatoki Ejlackiej jest tylko szkło, które otacza cała salę.
Podnosząc się na powierzchnię i przechodząc przez mostek do brzegu, zrozumiesz, że czeka Cię jeszcze wiele ciekawego. Na brzegu znajduje się kilka niegłębokich sztucznych zbiorników wodnych z ogromnymi żółwiami, płaszczkami, koralowcami i rybami, dla których stworzono tu dogodne warunki do życia w środowisku bez wrogów – drapieżników.
W jednym z pawilonów w ogromnym basenie, w przezroczystej wodzie pływają rekiny. Można je obserwować z góry lub przez boczną szybę.
W innym pawilonie panuje półmrok i tylko w podświetlanych jaskrawym światłem szybach widać pływające za nimi dziesiątki ryb, znikające na jakiś czas w labiryntach kolorowych koralowców. Tu poczujesz się niby w środku ogromnego akwarium, w podwodnym świecie.
W podwodnym obserwatorium w Ejlacie jest jeszcze pawilon z ośmiornicą, murenami i rybami, które tak pomysłowo maskują się na tle otaczającego środowiska, że bez podpowiedzi umieszczonej na ścianie obok akwarium nie zauważyłbyś morskich mieszkańców, schowanych pół metra od Ciebie.
W ciemnej sali obok znajdują się organizmy podwodne , świecące w ciemności.
W oddzielnym pawilonie zebrani są „niedobrzy” mieszkańcy różnych zakątków Ziemi. Przez szkło możesz zobaczyć anakondę, jadowitego pająka, niewielkie krokodyle.
Planując podróż do Ejlatu, obowiązkowo musisz odwiedzić ten cudowny podwodny świat.Muzea Ejlatu

Muzea-i-wystawy smZebraliśmy dla Was w jeden spis najlepsze muzea południowego Izraela i Ejlatu. Mapa pomoże Państwu odpowiednio zaplanować trasę wycieczki, a informacja o godzinach otwarcia ekspozycji – zaplanować czas.

read more

Obserwatorium podwodne

ObservatoryObserwatorium podwodne w Ejlacie jest główną atrakcją miasta.To miejsce interesujące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci….

read more

Ejlat

eilat smW 1953 roku Ejlat otrzymał prawa miejskie. Został tu wybudowany współczesny port, specjalna przystań, przyjmująca duże tankowce, transportujące ropę naftową…

read more

Tel Beer Szewa

tel beer sheva smW miejscu połączenia rzek Beer Szewa i Chewron archeolodzy odnaleźli pozostałości starożytnego ufortyfikowanego miasta, osadnictwo którego mogło rozpocząć….

read more
Share This