Tel Beer Szewa

 

 

W miejscu połączenia rzek Beer Szewa i Chewron archeolodzy odnaleźli pozostałości starożytnego ufortyfikowanego miasta, osadnictwo którego mogło rozpocząć się w dziesiątym wieku przed naszą erą. Dzisiaj znajduje się tutaj historyczno-archeologiczny kompleks Tel Beer Szewa, który jest jednym z najjaśniejszych przykładów architektury okresu biblijnego.

Tel Beer Szewa to miasto o zadziwiających konstrukcjach hydrotechnicznych. Inżynieryjne doświadczenia tamtych czasów zaskakują nawet współczesnych naukowców. Tutaj znajduje się jeden z najbardziej skomplikowanych wodociągów starożytnych, który tworzy system głębokich kopalń podziemnych, a także najgłębsza studnia – ponad 70 metrów głębokości.
Na szczycie Tel – Szewa odnaleziono ruiny twierdzy rzymskiej, świątyni pogańskiej i pałacu z czasów panowania króla Heroda. Ale ruiny te nie są odrestaurowane. Do restauracji wybrano izraelskie miasto z VIII wieku p. n. e. Prawie wszystkie wykopane budynki i konstrukcje zostały odbudowane. Zwiedzający mogą przejść się starymi uliczkami, wejść do starożytnych domów i budynków publicznych. Najbardziej podziwiany jest odrestaurowany ołtarz. Nazwa Beer – Szewa z języka hebrajskiego tłumaczy się jako „siedem studni” albo w wersji starożytnej „studnia przysięgi”. W Biblii mówi się, że Abraham i Izaak wykopali tutaj studnie i ofiarowali siedem owiec na znak wierności królowi Abimelekowi.

Muzea Ejlatu

Muzea-i-wystawy smZebraliśmy dla Was w jeden spis najlepsze muzea południowego Izraela i Ejlatu. Mapa pomoże Państwu odpowiednio zaplanować trasę wycieczki, a informacja o godzinach otwarcia ekspozycji – zaplanować czas.

read more

Obserwatorium podwodne

ObservatoryObserwatorium podwodne w Ejlacie jest główną atrakcją miasta.To miejsce interesujące tak dla dorosłych, jak i dla dzieci….

read more

Ejlat

eilat smW 1953 roku Ejlat otrzymał prawa miejskie. Został tu wybudowany współczesny port, specjalna przystań, przyjmująca duże tankowce, transportujące ropę naftową…

read more

Tel Beer Szewa

tel beer sheva smW miejscu połączenia rzek Beer Szewa i Chewron archeolodzy odnaleźli pozostałości starożytnego ufortyfikowanego miasta, osadnictwo którego mogło rozpocząć….

read more
Share This