Izrael Środkowy

 

Tel Awiw jest nazywany Miami Beach Morza Śródziemnego. Tel Awiw nazywany jest także miastem, które się nie zatrzymuje. Jeśli zatrzymacie się Państwo w Tel Awiwie, zapewnicie sobie poznanie jego nieskończonej różnorodności, ale także możliwość zobaczenia właściwie całego kraju. To niepowtarzalna szansa i na odpoczynek i na zapoznanie się z wiecznymi skarbami Ziemi Świętej.

Tel-Aviv

Specjalnie podzieliliśmy naszą stronę w  taki sposób, żeby łatwiej było planować trasy podróży, które promieniście rozchodzą się z jednego punktu. Właśnie Tel Awiw wydaje się być idealnym miejscem na bazę z której można wyruszać na jednodniowe wycieczki po centralnej części Izraela. Nie możemy nie uprzedzić, że w 2015 roku w Tel Awiwie rozpoczęła się przebudowa ulic i transportu publicznego. Dlatego przez najbliższe 6 lat poruszanie się po mieście samochodem będzie bardzo czasochłonne i niekomfortowe.

Tel Awiw to miasto, które doskonale radzi sobie ze swoją różnorodnością,  ucieleśniając wszystkie przemiany oraz  współczesność kraju. Poza tym, to centrum izraelskiej kultury, rozrywki i handlu. Tel Awiw jest nie tylko centrum, które skupia świat  finansów, mody, przemysłu i handlu Izraela, ale także posiada więcej kawiarni i restauracji na metr kwadratowy chodnika, niż można sobie wyobrazić. A także klubów, które są otwarte aż do świtu. Po mieście najwygodniej poruszać się pieszo, nie zwracając uwagi na ruch i hałas. Spora wielkość miasta ani trochę nie umniejsza jego wartości jako kurortu. I nawet osoby przyjeżdżające do Tel Awiwu w interesach, mogą pozwolić sobie na rozkosz odprężenia.
Miasto ma dopiero około 100 lat lub bez mała 5000 – wszystko zależy od kąta patrzenia. Tel Awiw powstał jako zielone przedmieście starożytnej Jaffy w początkach dwudziestego wieku. Jest pod wszelkimi względami idealnym punktem startowym dla podróży po całym kraju. Ci, którzy przyjechali odpocząć na wybrzeżu od Herclijji do Bat Jamu, mogą tylko raz rozpakować walizki, ponieważ wszystkie interesujące atrakcje Izraela znajdują się w odległości jednodniowej wycieczki. Od nadbrzeża do Jerozolimy, Hajfy, Beer Szewy można dojechać w godzinę. W ciągu dwóch godzin znajdziecie się Państwo nad Morzem Martwym i w Galilei, a lot do Ejlatu zajmie tylko pół godziny. Niedaleko od Tel Awiwu znajduje się Cezarea – starożytne miasto portowe – muzeum pod gołym niebem, które było rezydencją prokuratorów Judei w czasach panowania rzymskiego.

Muzea Tel Awiwu i okolic

Muzea-i-wystawy smZebraliśmy dla Was w jeden spis najlepsze muzea centralnego Izraela i Tel Awiwu. Mapa pomoże Państwu odpowiednio zaplanować trasę wycieczki, a informacja o godzinach otwarcia ekspozycji – zaplanować czas.

read more

Park „Mini-Izrael”

mini israel sm350 modeli budynków i zabytków Ziemi Świętej, wykonanych w skali 1:25, jest dokładną kopią budynków realnych….

read more

Cezarea

ceysaria smCezarea jest portowym miastem z czasów panowania bizantyjskiego, odkrytym w latach 50-tych ubiegłego wieku. Miasto zostało zbudowane przez Heroda Wielkiego na ziemiach podarowanych mu przez cesarza rzymskiego Augusta

read more

Jafa

jaffaMiasto Jafa jest jednym z najstarszych miast na świecie. Jafa (inny zapis Jafo lub Jaffa, starożytna biblijna Joppa) była założona około 3000 lat …..

read more
Share This