Park „Mini-Izrael

 

Poczuj sią Guliwerem!

350 modeli budynków i zabytków Ziemi Świętej, wykonanych w skali 1:25, jest dokładną kopią budynków realnych. Wśród tych modeli znajdują się świątynie i zabytki archeologiczne, budynki współczesne, krajobrazy i pejzaże Izraela, stadiony, teatry i zabytkowe dobra kultury.
Tutaj przez pół godziny można pospacerować po wybrzeżu śródziemnomorskim, oglądając zabytki przybrzeżnych miast, na chwilę zajrzeć do portu miasta Hajfa, gdzie trwa załadunek statków, „wjechać” mini-kolejką z Hajfy Dolnej na Górę Karmel.
Park „Mini-Izrael” charakteryzuje się tym, że wszystko dookoła nas żyje, porusza się i działa. Mini-kutry rozcinają sztuczną powierzchnię wody, próbując wyprzedzić miniaturowe autobusy i samochody, sunące po zabawkowej szosie. Na mini-boisku „Teddy” zabawkowi zawodnicy walczą o zwycięstwo, a prawdziwi kibice przeżywają rezultat spotkania.
Pobyt w parku miniatur „Mini-Izraelu” jest jedną z atrakcji podróży po Ziemi Świętej. Tylko tu będziesz mógł zobaczyć i odczuć piękno tej ziemi i uroczych ludzi, odczuć duszę Izraela – i to wszystko w jednym miejscu.
Park „Mini-Izrael” jest dogodnie położony w Latrunie, w połowie drogi między Tel-Awiwem i Jerozolimą, obok autostrady nr 1 w odległości 15 minut jazdy od międzynarodowego lotniska Ben-Gurion. Jest idealnym miejscem do rozpoczęcia albo zakończenia Twojej podróży po Izraelu.Muzea Tel Awiwu i okolic

Muzea-i-wystawy smZebraliśmy dla Was w jeden spis najlepsze muzea centralnego Izraela i Tel Awiwu. Mapa pomoże Państwu odpowiednio zaplanować trasę wycieczki, a informacja o godzinach otwarcia ekspozycji – zaplanować czas.

read more

Park „Mini-Izrael”

mini israel sm350 modeli budynków i zabytków Ziemi Świętej, wykonanych w skali 1:25, jest dokładną kopią budynków realnych….

read more

Cezarea

ceysaria smCezarea jest portowym miastem z czasów panowania bizantyjskiego, odkrytym w latach 50-tych ubiegłego wieku. Miasto zostało zbudowane przez Heroda Wielkiego na ziemiach podarowanych mu przez cesarza rzymskiego Augusta

read more

Jafa

jaffaMiasto Jafa jest jednym z najstarszych miast na świecie. Jafa (inny zapis Jafo lub Jaffa, starożytna biblijna Joppa) była założona około 3000 lat …..

read more
Share This